מעשה במכנסיים / אבי מוצפימעשה במכנסיים  
מאת אבי מוצפי, כפר-עזה
איור מאת יעקב גוטרמן, העוגן  
איור מאת יעקב גוטרמן

אכן, זהו סיפור שיש בו קמצוץ מ"יום הדין", שמץ מ"חזרה בתשובה" ואפילו סיכוי (זעיר אומנם) ל"סליחה ומחילה"...

 

מעשה שהיה, כך היה: חברנו ק' (*), שהוא אמון על גביית רווחי המפעל, עשה אותה שעה אצל אחד מן הקליינטים היותר קשים של מפעלנו, שעה שהוא מנסה לשכנעו במילים רכות שהגיע זמן פירעון חובו ל"כפרית", מה גם שיום הדין קרב ובא ואין זה מקובל להותיר חובות פתוחים בימים אלה של "נעילת שער" (הכוונה לשער הדולר, כמובן).

עוד זה מכביר דברים וזה מתעקש, קרה מה שקורה תמיד ברגע הפחות מתאים... ק', המותש ממאמצי השכנוע, כרע לפוש מעט על כיסא הסמוך לשולחן המארח, אלא שאז נשמע צליל מוכר של בד שנואש ממילוי תפקידו, והמכנסיים של ק' פשוט נקרעו מחלקו המרוחק של ה'פרונט' ועד חזית ה'בק-אקס' הקדמי. כלומר  -  הלכו המכנסיים 'פארש'!

לרגע קפא ק' על מקומו. אך לא איש כק' יאבד את מכנסיו, ובעוד ידו האחת סוככת על אוצרותיו הצביעה ידו השניה על מכנסיו של הקליינט המגחך, ובנוסח הטקסט התנ"כי אמר לו חד-משמעית: "של מכנסיך מעליך, יען כי אני לא אצא מכאן גם ללא מכנסיי!" (על הכסף כבר ויתר...).

לא ברור אם אימת ק' נפלה עליו, או שמא העובדה שביתו היה מרחק יריקה משם היא ששיכנעה את הקליינט להסיר את מכנסיו ולמוסרם לק'. מכל מקום, כשעזב ק' את המשרד, הספיק לשמוע את דבריו האחרונים של הקליינט הסרבן, שסח בטלפון לאשתו: "תשמעי, הקיבוצניק הזה מכפר-עזה השאיר אותי פה בלי מכנסיים..."

 

 

(*) החבר ק' -  דמות מסתורית שהומצאה לצורך סיפור זה או אחר ושימשה את הכותב למגוון תפקידים, החל מגיבור העלילה, כמו בסיפור זה, וכלה במאזין תמים המספר את ששמעו אוזניו.שווים               

קיבוץ ואקטואליה


סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: