האם העקשנית / אילנה שגב

האם העקשנית

אילנה שגב - עין השופט

איור מאת יעקב גוטרמן

 

למשפחה שלנו תמיד היו מסופחים בני כנף והולכי על ארבע... עוד לפני שנולדו לנו ילדים גידלנו בעלי-חיים שונים שמצאו אצלנו בית חם.

איור מאת יעקב גוטרמן

כשעינת הייתה קטנה, ביקרנו בקביעות אצל חתולה וגוריה שגדלו במחסן האולפן אצל אסתר. עינת התפעלה מהיצורים הזעירים וקשה היה לנתקה מהם. אסתר ראתה עד כמה עינת משתוקקת לחתולים והבטיחה לנו גורה קטנה.

 

כשהגורים "נראו" כבר כמו חתולים קטנים, עינת בחרה לה גורה אפורה, שהייתה הכי חמודה בעיניה. לקחנו אותה הביתה וסידרנו לה על המרפסת הפתוחה, ארגז מרופד בשמיכה שיהיה לה נעים ורך.

 

והנה, כשעינת הקטנה באה ב"הקמה" לחדר, מצאה את הארגז ריק... בעיניים מלאות דמעות קראה לנו לחפש את החתולה. לאחר שחיפשנו על המרפסת ובגינה הלכנו למחסן האולפן לבדוק אצל האימא. המחסן היה מרוחק, בקצה הקיבוץ, אך למרבה ההפתעה מצאנו את החתלתולה הקטנה בארגזה של האם.

 

לקחנו שוב את הגורה הביתה.

 

עינת נתנה לה צלוחית חלב והכניסה אותה לארגז. כל הזמן השגחנו על הארגז כדי לראות מה קורה. פתאום ראינו את האם החתולה מתקרבת, מתגנבת בשקט לארגז, תופסת את הגורה בעורף ונושאת אותה בריצה.

 

עקבנו אחרי האם הבורחת, הפעם היא הייתה יותר חכמה, לא החזירה את הגורה לארגז שבמחסן האולפן, אלא קפצה איתה לגג הלול הישן ושם נעלמה. לעינת שוב נצצו העיניים ואבא דוד נאלץ לשנס מותניו ולטפס על הגג.

 

דוד תפס את החתולה והוציא מבין שיניה את הגורה הקטנה. עינת חבקה את החתלתולה שלה ושוב לקחנו אותה לביתנו. אך בזאת לא תם הסיפור, האם החתולה לא וויתרה. וכל יום מחדש הייתה עינת מתרגשת ודואגת כשהגורה פוסי- קאט הקטנה שלה לא נמצאה בארגז.

 

וכל יום מחדש התמודד אבא דוד עם החתולה בתחרות טיפוס, כדי להשיב לעינת את הגורה. לבסוף נמאסו לחתולה החטיפות והבריחות, ואולי גם ראתה שהגורה גדולה דיה ולא זקוקה לה עוד.

 

כך נשארה אצלנו פוסי- קאט, גדלה והפכה לחתולה מאוד נאמנה. הייתה יוצאת איתנו לטיולים לכל מקום, וכשבגרה הביאה לעולם כל שלושה חודשים כחמישה חתלתולים חמודים, שדוד היה מפזר במשקי הסביבה.

 

פוסי- קאט האריכה ימים וזכתה להגיע לזקנה, משום שאף פעם לא טעמה ממטעמי הסרדינים שהיו מפוזרים פעמיים בשנה, למטרת דילול אוכלוסיית החתולים.

 

שימו לב, © כל הזכויות לאיורים שמורות ליעקב גוטרמן

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: