מי יהיה השומר המאושר? / ישראל דרום

מי יהיה השומר המאושר?

ישראל דרום - כיסופים

איור מאת יעקב גוטרמן

 

באותו היום באתי בצהרים, כרגיל, להוציא דואר, ובין העיתונים והמכתבים מצאתי פתק על שיבוצי לשמירה בשער הקיבוץ, ביום שישי.

איור מאת יעקב גוטרמן

זאת הייתה המשמרת הקבועה שלי. הייתי אז מורה ומשמרת זו הייתה הרע במיעוטו. בהגיעי במועד לחדר השומרת, "הפטרול", כבר חיכה לי ואף העיר לי מיד "ישראל - איחרת בשלוש דקות!!", "הפטרול" היה חבר דייקן מאוד בכל הנוגע ללוח זמנים. עניתי לו "תרשום לי שלוש דקות שבת..."

 

לפתע הגיע לשמירה גם החבר ישראל ב., הפטרול הסתכל עליו במבט שואל וזה ענה לו "אומנם שובצתי לשמירה בשבוע הבא אבל יש לי אירוע משפחתי חשוב לכן התחלפתי להיום!!". גם לי יש משהו חשוב, אמרתי, "אני נוסע לבקר את בתי במושב". ברגע זה החליטה השומרת להזעיק את סדרן העבודה על מנת לפתור את הפלונטר.

 

כשהסדרן הגיע, סיפרנו לו כל אחד את גרסתו לאירוע, אך הוא לא ידע מה להחליט, זה היה גדול עליו. במקרה עבר במקום מזכיר הקיבוץ שגם שמו היה ישראל...(באותו הזמן חיו בקיבוץ ארבע חברים עם השם ישראל) ושיתפנו אותו בבעיה.

 

ראשית כל, הוא חייך!! ימים טובים הגיעו לקיבוץ, שני שומרים רבים ביניהם מי ישמור!!... לדאבוננו הוא היסס וקבע שאינו יכול להכריע, הוא חייב לכנס ישיבת מזכירות. התחילה מהומה וכולם צעקו שחייבים החלטה ומיד!!

 

כשראה מזכיר הקיבוץ שאין לו דרך מילוט, הרי שני שומרים חמושים עומדים עליו... קבע חיש מהר: שומר א' ישמור, והסתלק לו מיד. גם הסדרן נעלם ושומר ב' התעצבן והלך.

 

סוף סוף היה לקיבוץ שומר מאושר באישור סדרן העבודה ומזכיר הקיבוץ כאחד.

 

שימו לב, © כל הזכויות לאיורים שמורות ליעקב גוטרמן

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: